Jak zbudować stylowe poddasze?

okna dachoweAranżacja wnętrz to sposób na wyrażenie swojej osoby, ale również na to, by czuć się w swoim domu pewnie, bezpiecznie i wyjątkowo. Kolor naszych ścian, ustawienie mebli czy wybór dodatków rzeczywiście wpływa na to, jak czujemy się w swoim mieszkaniu. W tym artykule dowiesz się co zrobić, by urządzić z pomysłem i smakiem swoje poddasze. Jeśli masz dom z poddaszem, z pewnością zagospodarowałeś je jako pomieszczenie gospodarcze, w którym znajduje się sterta niepotrzebnych rzeczy. To ogromny błąd. Miejsca takie jak poddasze mają ogromny potencjał, a my pokażemy ci, jak go wykorzystać. Nie bój się eksperymentować z takim wnętrzem, bowiem efekt końcowy może cię wyłącznie zadowolić. Przede wszystkim zdecyduj na co chcesz przeznaczyć przestrzeń, którą masz do dyspozycji. Przedstawimy ci teraz kilka propozycji, z których jak najbardziej możesz skorzystać.

 Pokój dla całej rodziny ? jak go urządzić?

Z pewnością marzysz o miejscu, w którym wspólnie z rodziną będziesz spędzał czas w weekendowe wieczory czy jesienne i deszczowe popołudnia. Mamy dla ciebie idealne rozwiązanie. Dlaczego nie stworzyć takiego pokoju właśnie na poddaszu? Możecie tam urządzić na przykład domowe kino czy też wstawić stół do gry w ping-ponga. Rozwiązań jest naprawdę wiele i nie trzeba daleko szukać. Najlepiej skupić się na zainteresowaniach całej rodziny. Być może lubicie grać na jakichś instrumentach lub malować? A może wystarczy zebrać w pokoju na poddaszu wszystkie gry planszowe oraz puzzle. Nic tak nie zbliża rodziny jak wspólna i radosna zabawa. Sprawcie więc sobie pokój, w którym wszyscy będą chętnie spędzali wolny czas. Takie rozwiązanie sprzyja szczególnie rodzinom wielodzietnym, w których znajdują się dzieci w różnym wieku. Jeśli nie masz więc pomysłu na swoje poddasze, ten z pewnością ucieszy całą rodzinę. Pamiętaj, by wstawić tam przede wszystkim wygodne fotele czy kanapy oraz jakiś stolik. Nie zagracaj całej przestrzeni, ponieważ puste miejsce także możecie wykorzystać, na przykład podczas wiecznie popularnej gry w kalambury.

Sypialnia na poddaszu? Marzenie każdego dziecka!

Poddasze to niezwykłe miejsce, w którym małe dzieci mogą odkrywać swój własny świat. Dzięki skośnym ścianom nasze pociechy czują się w takich pomieszczeniach bezpieczniej. Analogicznie na poddaszu znajdą się także niższe stoły czy szafki, które będą dostosowane do wzrostu i potrzeb malucha. To wszystko sprzyja temu, by stworzyć tam właśnie pokój dla naszych dzieci. Obawiasz się, że pokój dziecinny nie powinien znajdować się tak wysoko? Niepotrzebnie. Jeśli twoje dziecko uczęszcza już do szkoły, z pewnością radzi sobie z pokonywaniem schodów ? o ten element dotarcia do pokoju nie musisz się więc martwić. Warto również wspomnieć, że dziś możesz zakupić łatwo bardzo bezpieczne i przystosowane do potrzeb klientów okna dachowe - dostawa i zamontowanie takich elementów nie zajmie dużej ilości czasu. Dodatkowo możesz również zamówić specjalne zatrzaski, które uniemożliwią otwarcie okna przez dziecko, jeśli tego nie chcesz.

Poddasze ma duży metraż? Zrób z niego mieszkanie!

poddaszeTwoje dziecko właśnie wraca do domu po studiach? A może założyło właśnie rodzinę i nie ma jeszcze własnego mieszkania? Jeśli masz dosyć duże poddasze, możesz tam urządzić swojemu dziecku nowe mieszkanie, w dodatku z osobnym wejściem. To naprawdę bardzo proste i praktyczne wykorzystanie poddasza. Wystarczy tylko poprowadzić tam odpowiednie instalacje wodne i elektryczne oraz postawić ścianki działowe. Na koniec pozostaje już tylko wykończenie i aranżacja nowo powstałych wnętrz. Co powinno znaleźć się w takim mieszkaniu? W zależności od przestrzeni, którą możecie dysponować ważne, by umieścić tam kuchnię i łazienkę. Najlepiej będzie, gdy uda się połączyć aneks kuchenny z salonem, a do tego wyodrębnić jeszcze przynajmniej dwa pokoje. Nawet jeśli nie masz poddasza, a mieszkasz w domu, możesz pomyśleć o jego dobudowie. Możesz także szybko i bezstresowo zamówić okna dachowe ? dostawa potrwa zaledwie kilka dni. Jeśli wynajmiesz profesjonalną firmę, równie sprawnie zbuduje ona kolejne piętro. To wspaniałe rozwiązanie dla dwóch rodzin mieszkających w jednym domu. Dobudowane schody mogą prowadzić wprost na poddasze.

Gabinet na poddaszu ? ciesz się ciszą i spokojem!

Pracujesz w domu i nie masz swojego gabinetu? Na poddaszu znajdziesz miejsce, w którym będziesz mógł szybko, sprawnie i bezstresowo pracować nawet kilkanaście godzin dziennie. Jak urządzić taki pokój? Decyzja w całości zależy od ciebie. Ważne, by otoczyć się przedmiotami, meblami i kolorami, które będą wprawiały cię w dobry nastrój. Nic nie dodaje bowiem energii do pracy tak bardzo, jak poczucie, że czujemy się dobrze w miejscu, w którym wykonujemy nasze obowiązki.

Widzisz już, że poddasze nie musi być tylko zagraconym magazynem, w którym cała twoja rodzina składa niepotrzebne przedmioty i popsute rzeczy. Jeśli dobrze zagospodarujecie taką przestrzeń, możecie cieszyć się naprawdę fenomenalnymi pokojami, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zwlekaj więc dłużej i podejmij tę ważną decyzję, która na pewno zmieni twoje życie oraz życie twojej rodziny na lepsze. Pamiętaj, by w miarę możliwości skonsultować swoją decyzję właśnie z rodziną. Szczególnie wtedy, gdy sam nie jesteś pewien jak wykorzystasz poddasze. Możecie skorzystać z pomysłów, które pojawiły się tutaj, a także urządzić tak zwaną burzę mózgów, by sprawdzić, czy nie macie lepszych pomysłów na zagospodarowanie tak wspaniałej przestrzeni. Wspólnie z pewnością znajdziecie najwygodniejsze i najlepsze rozwiązanie.