Przyssawki, Chwytaki oraz Haki

ergonomia pracyZarówno w transporcie bliskim, jak i w transporcie dalekim bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie obiektu do przeniesienia. Jeżeli dostępne urządzenia lub osprzęt nie radzą sobie z chwytem ładunku, należy wyposażyć go w odpowiednie elementy ssące. Ich działanie polega na podciśnieniowej sile, która utrzymuje obiekt nawet w przypadku podnoszenia na dużą wysokość. W produkcji tego typu akcesoriów inżynierowie starają się zapewnić maksimum bezpieczeństwa oraz minimum zawodności.

 Transport obiektu powinien być przede wszystkim bezpieczny nie tylko dla pracowników, ale również dla samego ładunku. Jego zabezpieczenie i odpowiednie przygotowanie to podstawa. Po pierwsze należy oczyścić jego powierzchnię z pyłu lub tłuszczu. Następnie dobrać odpowiednią przyssawkę i obliczyć niezbędną ilość adekwatną do wagi przenoszonego ładunku oraz jego rozmiarów.

Oferujemy państwu szeroki wachlarz produktów wykorzystywanych w transporcie bliskim ręcznym oraz przy użyciu dodatkowych maszyn i elektronarzędzi. Staramy się zapewnić nie tylko bezpieczeństwo, ale także maksymalną oszczędność energii, czasu oraz pieniędzy. Produkując zarówno dużych gabarytów sprzęt transportowy, drobne narzędzia oraz części, udostępniamy także produkowane przez nas akcesoria służące do chwytania ładunku o rozmaitych kształtach i wykonane z dowolnego materiału.

Wśród elementów chwytających wyróżnić możemy chwytaki, haki oraz przyssawki. Są one montowane oddzielnie do dużych konstrukcji żurawi, samochodów, małych urządzeń dźwignicowych i tym podobnych.

Przyssawki dzielą się ze względu na swój kształt oraz zastosowanie. Do każdego materiału produkujemy osobny rodzaj elementów ssących, po to by zapewnić maksymalnie mocny chwyt. Zwracamy więc zawsze uwagę na porowatość i gładkość powierzchni oraz ciężar. Oferujemy przyssawki do drewna, do blachy, do szkła, do plastików oraz przyssawki uniwersalne ? płaskie.

Chwytaki służą do chwytu nie powierzchni, ale całego obiektu. Dzielimy je również ze względu na zastosowanie. Najczęściej stosowane są chwytaki uniwersalne dwuszczękowe, które zamykają obiekt lub zakleszczają go. Służą również do przenoszenia materiałów sypkich i płynnych. Chwytaki do drewna mają specjalnie skonstruowane łupiny dostosowane do kształtu bali. Chwytaki wieloszczękowe natomiast służą do manipulowania takimi obiektami jak złom, czy samochody.elektronarzędzia

Tam, gdzie nie możemy zastosować chwytaków, stosujemy przyssawki - o których szczegółowo przeczytamy pod adresem internetowym http://www.przyssawki.com.pl/ - czyli podciśnieniowe elementy ssące, które chwytają powierzchnię obiektu w celu jego przeniesienia. Elementy są niezwykle praktyczne przynamniej ze względu na kilka czynników. Przyssawki są z powodzeniem stosowane w przypadku płaskich powierzchni, których nie można inaczej podnieść. Są również wykorzystywane w transporcie ręcznym do przeniesienia przez grupę ludzi. Najczęściej jednak są stosowane z wciągarkami, wciągnikami i żurawiami. Posiadają rozmaite kształty i wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Proponujemy państwu najwyższej klasy akcesoria oraz urządzenia do transportu bliskiego, które wykorzystywane są w magazynach, halach produkcyjnych, przy budowie dróg, mostów, osiedli oraz budynków użyteczności publicznej, w drobnych pracach konstrukcyjnych i montażowych oraz na ogromnych przestrzeniach w kopalniach i hutach. Sprzęt przez nas produkowany jest skrupulatnie testowany i usprawniany, aby gotowy produkt mógł trafić do państwa firmy i zapewnić bezpieczną i niczym niezakłóconą pracę. Naszym celem jest przede wszystkim odciążenie ludzkich mięśni, aby zminimalizować ich zmęczenie oraz ewentualne dolegliwości zdrowotne.